Masáž prostaty: 5 nejčastějších obav

21.04.2018

Pokud jste o masáži prostaty ještě neslyšeli, natož abyste přemýšleli o jejím absolvování, pokládáte si nejspíš otázku "Proč masáž prostaty? K čemu je to dobré?"

Masáž prostaty slouží jako skvělá prevence před onemocněními především díky prokrvení, které během masáže nastává. Dobře provedená masáž redukuje riziko vzniku zánětu i rakoviny prostaty. Dále je skvělou prevencí proti vzniku erektilní dysfunkce. 

Prostata řídí sexuální život muže, celkově zlepšuje erekci a proudění semenné tekutiny. Pokud je provedena správně, je i velmi příjemná. Mnoho z těch, kteří zažili masáž prostaty, hovoří o nejlepším orgasmu v životě.

Sestavil jsem pro vás výčet nejčastějších dotazů a obav, se kterými se ve své praxi setkávám.

"Anální masáž provádějí jen homosexuálové."

Pokud muže ošetřuje lékař muž a dotýká se ho na těle, znamená to, že je gay? Jsou profese, které jsou více kontaktní, protože přímo souvisejí s naším tělem. Všechny profese mají svoje pracovní i etická pravidla a ve všech službách platí, že jedna strana poskytuje a druhá přijímá. Od lékaře očekáváme léčbu nemoci, od kuchaře chutné jídlo, od kadeřnice slušivý sestřih. Od maséra očekáváme uvolnění od nahromaděného stresu, zlepšení prokrvení svalů a zvýšení vitality. Lékař léčí, kuchař vaří, masér masíruje. Je to prosté a není třeba za tím vidět víc než skutečně je.

Od maséra, který poskytuje erotické a intimní masáže, očekávejte masáž doprovázenou vaším vzrušením či vyvrcholením. Erotika a intimita jsou běžně spojené se sexem a milováním. Je však zapotřebí zásadně odlišit masáž poskytovanou partnery jako součást jejich milostného života od masáže poskytované jako profesionální služba. Mezi masérem a masírovaným nedochází k sexu a cílem není vzájemné uspokojování. Masér neočekává, že mu budete masáž oplácet. Je v roli dávajícího, zatímco masírovaný v roli přijímajícího.

Sexualita nebo sexuální preference nehrají při specializované erotické masáži žádnou roli. Mnohem důležitější faktory jsou odbornost, zkušenost, osobní přístup a schopnost empatie. Vzrušení, které je přirozenou součástí erotické masáže totiž neplyne z toho, kdo vás masíruje. Záleží na tom, JAK vás masíruje a jakým způsobem je masáž vedena. Velmi často od mužů slyším, že s žádnou ženou necítili takový příval energie a emocí jako na masáži od muže. Mužská energie je prostě jiná. Zapomeňte na předsudky, zlomte ve vás tabu a buďte svobodní ve vašem prožívání. Svoboda je přece naše nejvyšší privilegium.

"Je to nehygienické."

Mnoho mužů má strach z hygienických podmínek při průběhu masáže. V den masáže se vyhněte těžkým a mastným jídlům, což platí pro jakoukoliv i klasickou (neerotickou) masáž. Hodinu před masáží si zajděte na toaletu a poté se vysprchujte. Klystýr není na škodu, nicméně není bezpodmínečně nutný. Běžná očista je naprosto dostačující. Před začátkem masáže se zajděte vymočit. Během masáže totiž dochází k pocitu, že se vám "chce". Je to tím, že prostata při masáži tlačí na močový měchýř.

"Bude to bolet?"

Masáž prostaty může být bolestivá v případě, kdy prostata není zdravotně v pořádku. Nicméně obtíže byste vnímali již dříve a jinými signály, než přímou masáží prostaty. Přímou masáž prostaty lze provádět pouze penetrací análního otvoru, což je sval se schopností stahovat a uvolňovat. Masáž je prováděna prstem, tedy malým a úzkým předmětem. Nejprve je masírována celá anální oblast, včetně hýždí, třísel, hráze a okolí análního otvoru. Tato místa na těle jsou silně inervovaná a jejich stimulace vyvolává velmi příjemné a vzrušující pocity. Díky tomu dochází k uvolnění svalů i napětí a vstup do análního otvoru s dostatečným množstvím lubrikantu je zcela plynulý a nenásilný. Zkušený masér bezpečně pozná správný okamžik. Při šetrném a citlivém přístupu zcela určitě bolest nepocítíte.

"Může dojít k poranění?"

Pokud půjdete "hned na věc", pak ano. Při neznalosti, neopatrnosti, náhlosti či dokonce násilnosti je riziko způsobení bolesti či poranění velké. Provádí-li masáž žena muži, pak je zde vyšší riziko poranění sliznice dlouhým nehtem. Jestliže jakýmkoli nešetrným a nezodpovědným způsobem dojde ke zranění, je zapotřebí masáž ihned ukončit. Slastný zážitek se tak velmi rychle může proměnit v muka. Masáž prostaty určitě není o tom, abyste ji okamžitě chtěli najít a namasírovat jako biceps. Při dodržení zásad, správné přípravě, trpělivosti a citlivém postupu se nemáte čeho obávat.

Příprava, dostatek času a použití vhodných prostředků je prostě základ! Kompletní přehled základních pravidel a správný postup masáže prostaty naleznete v mém eBooku "Jak masírovat prostatu? Poznejte nový rozměr mužské rozkoše!", který si můžete dole pod článkem stáhnout zdarma ve formátu PDF.

"Je to vzrušující?"

Pokud jste se rozhodli vydat na průzkum nejprve sami, může to být zpočátku divný pocit. Hlavně při sólo cestě je těžší prostatu najít. Prostata téměř nikdy není tam, kde ji na první dotek čekáte. Její hledání zabere trochu času. Někteří muži uvádějí po dotyku pocit intenzivní slasti. Mnoha mužům se také okamžitě dostavuje erekce. Pokud se nyní ptáte, jaké to je, ještě jste ji zcela určitě neobjevili.

Závěrem

Díky stimulaci prostaty můžete dojít k vyvrcholení, a to bez jakéhokoliv dotyku penisu či varlat. Tyto orgasmy jsou mnohem silnější, více vzrušující a intenzivnější, než ty klasické. Takový nelze dosáhnout pouze externím drážděním penisu. Zažít tento druh orgasmu vyžaduje čas a snahu a proto je vhodné navštívit specializovaného certifikovaného maséra. 

Přečtěte si eBook zdarma

Jak masírovat prostatu? Poznejte nový rozměr mužské rozkoše!


Vyplňte svůj e-mail a klikněte na tlačítko "Přečíst eBook zdarma"

"Bylo to úžasné, snové a z jiného světa. Asi jsem zatím nezažil tak intenzivní zážitek. Cítím se skvěle a nemůžu na návštěvu u tebe nemyslet. Ještě nikdy jsem se tímto způsobem necítil tak vzrušený a spíše to probíhalo uvnitř. Cítím, že jsi ve mně otevřel novou hranici poznání a vyvolává to ve mně nečekané představy, touhy a přání. Dostal jsem se do transu, ve většině těla jsem cítil brnění a nebývalou sexuální touhu. Byl to krásný zážitek, když si na to vzpomenu, okamžitě pocítím silné vzrušení. Byl to zážitek tady a teď. Těch je málo, těch chvil, kdy se ti vypne hlava a vnímáš pouze tento moment. Dokážu si představit, že každá další návštěva bude lepší. Díky, že jsi poznal, co potřebuji, to si myslím, že není jednoduchá věc." Marek, 37 let