11 způsobů pro zdravé sexuální sebevědomí

23.03.2018

Sebevědomí je vlastnost potřebná pro každého muže. Je potřeba nejen v každodenním životě, ale také v sexu. Pokud má muž problém se sebedůvěrou, tělo mu dá signál v podobě sníženého libida a erekce. Je proto v jeho zájmu na sobě pracovat a budovat ke svému já zdravý vztah.

Sex téměř pro každého představuje potenciální problém. I když ve vztahu vše klape jak má, pár může narazit. Každý má v sobě určitý blok, když přijde na sex. Chybou je zůstat pasivní a nechat se problémem převálcovat. Svůj strach je třeba přijmout a připravit se na výzvu.

Jak vybudovat zdravé sexuální sebevědomí?


1. Nejlepší způsob jak se vzrušit - být tady a teď 

Hodně lidí dělá v sexu zásadní přešlap. Myslí během sexu negativně. Mají obavy o to, jak vypadají, jak se tváří, nebo zda ten druhý sleduje jeho pohyby. Být v daný moment teď a tady je nejlepší lék na překonání úzkosti. Pokud člověk ochotně přijme své pocity a vjemy toho, co se v danou chvíli děje, má vyhráno.

2. Zkuste jít až na pokraj 

Toto nové vnímání odstraní úzkost z výkonu. Cvičení zaměřená na pocit přítomnosti mohou mnoha mužům pomoci více vnímat a soustředit se na svůj tělesný prožitek. Tato technika spočívá v masturbaci až na pokraj orgasmu. Poté rychle zastavit a oddálit orgasmus. Tímto cvičením muž trénuje oddálení ejakulace. Předčasná ejakulace je vůbec velmi častým problémem. Čím více je muž schopen kontrolovat svůj orgasmus, tím lepší má sebevědomí. Zároveň má možnost sex více prožít. Předčasný orgasmus ho nebude nadále stresovat.

3. Mluvte o oblíbených polohách 

Ve filmech mají páry úžasný spontánní sex aniž by řekly jediné slovo. Tak to ale ve skutečném světě nefunguje. Mnoho lidí se domnívá, že sex je něco magického, co by mělo probíhat beze slov. To je čirý mýtus. Zkoušet uhádnout, co partner chce, může vést k mylným závěrům a následně ke snížení sebevědomí. Dočasný diskomfort během diskuze o oblíbených i neoblíbených věcech v posteli je jen malou cenou. Rozhodně lepší, než dělat něco, co druhá strana nechce.

4. Připravte se na nejhorší 

Sex může být zrádný v tom, že je nepředvídatelný. Ve hře je příliš mnoho faktorů, než aby vše proběhlo hladce. Velkou roli v sebevědomí pod dekou hraje schopnost reagovat adekvátně ve chvíli, kdy věci nejdou zcela podle plánu. Zkuste si představit některé překážky: penis neztvrdne, loket ve vaší tváři, spolknutý lubrikant. Pak si představte, jak byste situaci s chladnou hlavou vyřešili.

5. Hodně se smějte :)

Smích je mocná síla v životě a v ložnici platí to samé. Umět se zasmát přešlapům v sexu je spojeno s velkou sexuální touhou na obou stranách. Zasmát se s partnerkou tomu, co nejde úplně dle plánu, výrazně zmírňuje napětí, udržuje pozitivní naladění a stmeluje vztah.

6. Cvičení prospívá 

Četnost cvičení je přímo úměrné lepší erekci a sexuálním funkcím. Mít zdravou váhu a být v dobré tělesné kondici zaručuje lepší erotický zážitek. Cítit se dobře ve svém těle a přitažlivě pro druhé pohlaví je rovněž ku prospěchu.

7. Představte si úspěšný scénář 

Tato metoda je jednou z nejoblíbenějších mezi muži. Hlavně ti muži, kteří nemají rádi přípravu na nejhorší scénáře, mají tento přístup raději. Zahrnuje v sobě představu perfektního sexu, kde je vše správně. Poté spočívá v opravdovém sexu s vírou, že tento úspěch je na dosah ruky.

8. Nacvičujte měkký sex 

Pro některé muže není nic děsivějšího, než měkký penis během aktu. Ztopoření penisu narůstá a mizí přirozeně během aktu. To neznamená, že je něco špatně s mužem, nebo že ho partnerka málo vzrušuje. Pokud se nejedná o stálý stav, nejde o nic vážného. Místo toho je dobré najít způsob, jak si užít, i když je penis měkký. Mnoho sexuálních aktivit nevyžaduje tvrdý penis.

9. Více riskujte 

Nedostatek sexuálního sebevědomí může být způsoben nedostatkem vášně v sexu v dlouhodobém svazku. Opuštění rutiny a komfortní zóny je tou správnou cestou. Nemusí to nutně znamenat zkoušet tu nejděsivější sexuální hračku. Nová pozice, jiná místnost, masáž. Změna nemusí být extrémní, aby nastala markantní změna.

10. Terapie 

Někteří lidé chodí na terapii jen na jedno sezení, aby se vzdělali ve specifických otázkách. Jiní lidé řeší větší výzvy. Partneři, kteří se odcizili, ejakulační a erektilní dysfunkce, nebo jiné nejistoty v sexu. Pokud vám sexuální problémy komplikují život, vždy zvažte možnost využití profi terapeuta.

11. Afrodiziaka 

Další způsobem, jak dosáhnout vyššího vzrušení, jsou různá přírodní afrodiziaka. Zde jsou některá z nich:

  • maca - bylina, kterou objevili Inkové ke zlepšení mužské touhy
  • mandle - doporučuje mimo jiné Tim Ferris jako podporu libida
  • avokádo - aminokyseliny podporují tvorbu testosteronu
  • banány - hrdina mnoha vtipů, ale i funkční potravina
  • datle - zvyšují počet spermií a dávají energii pro delší sex
  • sezamová semínka - nabitá nutrienty zvyšují sexuální aktivitu
  • pistácie - zvyšují sexualitu
  • mango - podporuje vzrušení a mužnou sílu

Přírodních afrodiziak existuje mezi jídly celá řada. Existují samozřejmě i syntetické přípravky, které mají navodit touhu. Jedním z umělých afrodiziak jsou Poppers. Jde o lahvičku, která se nechá v místnosti a výpary z ní jsou určeny k navození erotického náboje. Tuto látku nedoporučuji. Příliš mnoho syntetického materiálu nedělá z tohoto afrodiziaka ideální volbu. Určité účinky mohou mít, ale látky v nich mohou být pro organismus dokonce toxické.

Nejlepším volbou je kombinace přírody a laboratoře, tzn. kvalitní doplňky stravy. Pro podporu erekce a chuti na sex jsou ideální volbou. 


Závěrem

Strach a vy sami jste si v ložnici největším nepřítelem. Připusťte si jeho existenci, přijměte ho. Na chvíli, než ho pošlete pryč. Nebojte se zkoušet. Selžete možná jednou a možná stokrát, ale nakonec zvítězíte!